Filiz Ceritoğlu SENGEL > EFES MÜZESİNDE SEGEMDER’DEN ANLAMLI SERGİ (16.07.2018)

Açılışını Selçuk SEGEMDER Başkanı Chp Büyük şehir ve Selçuk belediye meclis üyesi Av. Filiz Ceritoğlu Sengel 'in yaptığı , Didem Gözalır'a ait serginin açılış konuşmasında :

“UNESCO dünya mirası listesinde, Kültürün ve sanatın başkenti olan Efes’in müzesinde anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaparak böylesine değerli bir ressamı ağırlamak bizleri çok mutlu etti. Çizimlerdeki kadınların bakışları izleyenlere FISIL dayarak; ÖTEKİ BEN’i anlatıyor ve sanatın ruhunu içimizde hissettiriyor. Ressamımıza ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum” diyerek sözü Didem Gözalır’a bıraktı.

Açılış kurdelesini birlikte kesen sanatçı Didem Gözalır yaptığı konuşmada “Kadınların yok sayılan istekleri ve açıkça ortaya koyamadıkları fikir,duygu ve hayalleri bir tarafa koyup,onların içinde fısıldayan sese doğru yaptığı yolculuğu anlatmak istediğim resimlerim siz değerli Selçuklular’a ilham olması dileklerimle ” diyerek, Sengel ve SEGEMDER yöneticileri ile birlikte açılışı gerçekleştirdi

Didem Gözalır’ın FISILTI/ÖTEKİ BEN adlı sergisi 20 Temmuz Cuma gününe kadar Efes Müzesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

http://www.sekizeylul.com/haber/efes-muzesinde-segemderden-anlamli-sergi-9260.htmlBasın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz