Filiz Ceritoğlu SENGEL > OYUNCAKLAR VE KİTAPLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI (2012)

Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi (SEGEM) tarafından 22 Nisan 2013 günü Carpouza Cafe Bahçesinde büyük bir coşkuyla açılan Oyuncak ve Kitap Kumbarasında toplanan bin'e yakın ikinci el oyuncaklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için kargoya verildi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerindeki ihtiyaç sahiplerineulaştırılmak üzere SEGEM tarafından 22 Nisan 2013 tarihinde büyük bir coşkuyla açılan ikinci el oyuncak ve kitap kumbarasının kapıları açıldı. Kumbara içerisinde biriken Bin'e yakın oyuncaklar ve kitaplar, SEGEM Kadınları tarafından paket yapılarak Hakkari'nin Şemdinli İlçesinin Altınsu Köyüİlkokulu Anasınıfına kargoyla gönderildi. PKK tarafından 3 kez ateşe verilerek yakılan okulunAnasınıfı ihtiyacını karşılamak amacıyla gönderilen paketlerde ayrıca, yine kumbara içerisindebirikmiş olan çocuk kitapları ile Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri de gönderildi. Kumbara içerisinde biriken son derece önemli olan ikinci el kitaplar ise Giresun Görele Ortaokuluna teslim edilmek üzere kargoya verildi.

Kullanılmış olan oyuncak ve kitapların ihtiyaç sahibi çocuklara SEGEM tarafından ulaştırıldığınıbelirten SEGEM Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Carpouza Kafe Bahçesinde bulunan ve boşaltılan kumbaramızın kapılarını tekrar kapattık. Kumbaramıza kinci el oyuncak ile kitaplarımızı bırakarak,yine ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştıracağız. Ben bu konuda duyarlılık göstererek oyuncaklarını vekitaplarını kumbaramıza bırakan tüm çocuklara ve onların ailelerine SEGEM Kadınları adına teşekkürediyorum" dedi.Basın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz