Filiz Ceritoğlu SENGEL > SENGEL; PEKİ SONRA NE OLACAK SAYIN BAŞKAN? (12.02.2016)

Selçuk Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantılarının birinci birleşimine borçlanma önergesi damgayı vurdu. CHP Belediye Meclis Üyesi ve grup Sözcüsü Filiz Ceritoğlu Sengel'in Başkan Bakıcı'ya yönelttiği soru üzerine net bir cevap alınamadı.

CHP Grup Sözcüsü Sengel'in 'Meclis üyeleri olarak çalışanların maaşlarını ödemek için borçlanma yetkisi verilirse, bundan sonra ne olacak' sorusu üzerine; Başkan Bakıcı'dan net bir cevap çıkmazken, 150 kişinin fazla oluşu ve bu çalışanların mağdur edilmeden başka bir yere aktarılmasını sağlamaya çalışacaklarınısöyledi.

“Ek Ödenek Verilmesi” konulu yazıyı içeren 4. gündem maddesinin görüşülmesi sırasında personel sayılarıyla ilgili meclis üyelerini ve katılımcıları bilgilendiren Başkan Bakıcı; " 2014 Mart ayında 488 olan toplam personel sayısına (Memur:101, Sözleşmeli : 4 , Kadrolu İşçi: 122, , Hizmet Alımı: 261), davalarını kazanan 4 İşçi ile Belevi Beldemizin kapanması sonucu oradan gelen 21 personel ile birlikte bugün itibariyle toplam çalışan sayımız 586' dır. İstisnalar hariç bugüne kadar hiç bir işçi işinden çıkarılmamıştır. Kimsenin ekmeğiyle oynamadık" dedi.

Biz isterdik ki çalışanların maaşları değil de büyük yatırımlar konuşulsun

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyeleri olarak Belediyede çalışan işçilerin maaş alamaması konusunda basında yer alacak pozisyona düşürülmesinden dolayı üzüntü duyduğunu dile getiren CHP Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Filiz Ceritoğlu Sengel, "Biz isterdik ki şu anda konuştuğumuz konular içerisinde Selçuk'a yapılabilecek olan büyük yatırımlar, yada hayalini kurduğumuz, gelecek nesillere aktarabileceğimiz yatırımlar konuşulsun ve halk bu meclis toplantılarını bunun için gelsin. Ancak ne yazık ki basında ve sosyal medyada çoğunlukla işçilerin maaşları alamadıkları yönünde konuşuluyor" dedi.

http://www.selcukajans.com/?Syf=18&Hbr=942170&/Peki-sonra-ne-olacak-Say%C4%B1n- Ba%C5%9FkanBasın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz