Filiz Ceritoğlu SENGEL > SEGEMDER 23 NİSAN’I ÖZEL ÖĞRENCİLER İLE KUTLADI (23.04.2018)

23 Nisam Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da özel öğrencileri unutmayan Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği (SEGEM-DER), Selçuk Goncagül Rehabilitasyon merkezinde eğitimengelli çocuklara ve etkinliğe katılan tüm çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

Çocukların engel karşısında durmayı bilen, Engel tanımayan birer gelecek olduğuna dikkat çeken SEGEM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün geleceğimiz olan çocuklarımıza sarsılmaz güveni, Cumhuriyetin bekçileri olan çocuklarımıza kattığımız her değer, geleceğimize verdiğimiz kıymetin göstergesidir" dedi.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da çocuklar arasında ayrım yapmadan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını "ENGEL TANIMAZ" çocuklarla birlikte kutladıklarını belirten Sengel; "Kurtuluş ve bağımsızlığımızın ilanıyla birlikte 23 Nisan 1920'de açılan TBMM'nin açılışı egemenliğin ulusa geçtiğigündür ve Mustafa Kemal Atatürk bu günü milletin belleğine kazımak için ve sonsuza kadar yaşatmak için bu günü çocuklara, yeni nesillere emanet etmiştir. Ve en başta bu uğurda bu mücadele için şehit olanların çocuklarına. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk çocuklara güvenen bir lider olarak onların egemenliğe sahip çıkmasını istemiştir. Çünkü çocuklar özgürdür ve engel tanımazlar. Engellemelere boyun eğmezler" dedi.

 

 


Basın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz