Filiz Ceritoğlu SENGEL > SEGEM-DER KADINLARI MÜTHİŞ PERFORMANS İLE SAHNEDE (09.03.2018)

Bu yıl dolu dolu bir programla 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü farklı bir şekilde kutlayan SEGEM-DER, 8Mart akşamı tamamı Selçuklu kadınlardan oluşan muhteşem sahne performansı gösteren "Sahnedekiler" adlı Tiyatro ekibi ile ayakta alkışlandı. Tiyatro salonunun dolup taştığı gecenin sonunda tüm Kadınlar, İstasyon Meydanına yürüyerek; "Karanlığa karşı biz de varız" dediler.

Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneğinin (SEGEM-DER) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı birbirinden anlamlı etkinlikler büyük beğeni topladı. Öncelikle Kadın ve Esnaf arasında köprü olan, bu bağlamda yaklaşık 200 esnafı tek tek ziyaret ederek Kadınlara özel indirim imkanıyaratan SEGEM-DER, 8 Mart akşamı muhteşem bir tiyatroya daha imza attı. SEGEM-DER olarakyaklaşık 8 yıl önce tamamı Selçuklu kadınlardan oluşan "Amatör Kadınlar Tiyatro Grubu"nun daha sonra adını değiştirerek "Sahnedekiler" adını veren ekip, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde sahneledikleri "Düğün" adlı oyun ile ayakta alkışlandılar. Bir kadının günümüz Türkiye'sinde yaşadığı sıkıntıları, sevinçlerini, üzüntülerini konu alan ve Genel Yayın Yönetmenliğini Gülhan Ayhan'ın üstlendiği, Amatör Tiyatro grubu "Düğün" adlı oyun ile izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Muhteşem sahne performansları ile izleyenleri kahkahaya boğan ekip, izleyenler tarafından ayakta alkışlanırken, bu başarılı ekibi yürekten kutlayan SEGEM-DER Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de tümtiyatroculara çiçek takdim etti.

SEGEM-DER olarak her zaman Kadına pozitif ayrımcılık tanımayı esas aldıklarına dikkat çekerek, başta kadın ve çocuklar olmak üzere toplumsal engeli her zaman dikkate almaya devam edeceklerini kaydedenFiliz Ceritoğlu Sengel, "SEGEM-DER bu konuda her zaman sizlerin yanında olmaya devam edecektir. Mücadele Eden, İsyan Eden, Direnen, Korkmayan, Emeğin ta Kendisi Olan KADINLAR.... Gün değil, hergün bizlerin" dedi.

Efes Tiyatro Salonunda düzenlenen gösterinin ardından tüm kadınlar İstasyon Meydanına yürüyerek "Karanlığa karşı Biz de varız" dediler. İzmir Marşı ve sloganlar atan Kadınlar, burada çay içip geç saatlerekadar sohbet ettiler.

http://www.selcukajans.com/?Syf=18&Hbr=1020779&/Tiyatro-salonunun-dolupBasın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz