Filiz Ceritoğlu SENGEL > SELÇUKLU KADINLAR EŞİTLİK İÇİN YÜRÜDÜ (2014)

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde Selçuk Belediyesi ve Selçuk Kadın Eğitim ve GelişimMerkezi işbirliği ile Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Düzenlenen törene Selçuk CHP İlçe Başkanı Özge Yıldırım, Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, CHP Selçuk Kadın Kolları, SEGEM Yönetim Kurulu ve üyeleri, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri, EĞİTİM-SEN Selçuk Temsilciliği üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenden önce Selçuk Belediyesi tarafından hazırlanan "Adım Kadın" adlı fotoğraf sergisi İstasyon Meydanı'nda vatandaşlar ile buluştu. Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür fotoğraf sergisini gezerek kadınlarla sohbet etti. Kadınlar Günü nedeniyle bir araya gelen topluluk ilk olarak İstasyon Meydanı'nda toplandı. Atatürk Anıtı'na kadar yürüyen topluluk alkışlar eşliğinde (Sesimizi duyan var mı?,Dünyadaki her şey kadının eseridir, Şiddetle barışmayacağız, Yaşasın kadın dayanışması) yazılı pankartlarla slogan attı. Ardından İstasyon Meydanı'nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. CHP Selçuk İlçe Başkanlığı, SEGEM, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği çelenklerini Atatürk Anıtı'na sundu.

 

http://selcuk.bel.tr/icerik/144/2150/selcuklu-kadinlar-esitlik-icin-yurudu.aspxBasın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz