Filiz Ceritoğlu SENGEL > ŞİDDETE KARŞI DAYANIŞMA (26.11.2013)

Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi’nin, “Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” için düzenlediği etkinlikte konuşan Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Filiz Ceritoğlu Sengel, “Şiddetin çözümü acındırma politikası yapmak değil, başta kadınlar olmak üzere tüm şiddet mağdurlarına güç kazandırmaktır” dedi.

25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi’nin Selçuk Belediyesi Efes Tiyatro Salonu’nda düzenlediği etkinliğe geniş katılım oldu. Gecede bir konuşma yapan Selçuk Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Filiz Ceritoğlu Sengel, şiddet ile kadın kelimelerinin özdeşleştiğini ancak kadın-erkek, ayırmadan şiddetin her türlüsünün karşısında olduklarını söyledi.

“Dünyada ve ülkemizde şiddet mağduru insanlar artıyor. Kadın-erkek ayırmadan şiddete karşı mücadele etmeliyiz. Bu anlamda en büyük görev devlete, siyasal iktidara ve sivil toplum örgütlerine düşüyor” diyen Sengel, “Selçuk Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi olarak 2009 yılından beri üstümüze düşeni yapmayaçalışıyoruz. Düzenlediğimiz eğitimler, meslek edinme kursları, psikolojik ve hukuki destek çalışmalarımızla başta kadın ve çocuklar olmak üzere ihtiyaç duyan herkese destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü biz şiddetle mücadelenin acındırma politikasıyla değil,şiddete karşı bilinçlendirme ve bilgiyle güç kazanmakla mümkün olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

 

http://www.selcukhaber.com/siddete-karsi-dayanisma-65594.htmlBasın Odası
Galeri
Basında Biz
©2020 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz