Filiz Ceritoğlu SENGEL > Filiz C. SENGEL ile tanışın

BİYOGRAFİ


İlköğretim ve lise’yi Selçuk’ta tamamlayıp; 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesi kazanarak mezuniyetin ardından yine Marmara Üniversitesinde Tezli Özel Hukuk Yüksek lisansı yaptım.
Tez konum olan Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda uzmanlaşarak; Marka ve Patent vekilliği sınavlarında başarı elde ederek marka ve patent vekilliği yapmaya hak kazandım. “Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari
Eserler” ve “Fikir ve Sanat Eserlerinde İntihal ve Esinlenme” isimli iki kitabın yazımını tamamlayarak basımları gerçekleşti. 
İstanbulda avukatlık stajımı yapıp, mesleki tecrübe kazandıktan sonra tekrar 2007 yılında Selçuk'a gelerek kendi hukuk büromu açtım. Halen, kendi büromda serbest avukat olarak çalışmaktayım.
2009 yılındaki yerel seçimlerde Selçuk CHP’den Meclis üyesi olarak seçildim. 2009-2014 yılları arasında Hukuk Komisyonu, AB Uyum Komisyonu, Eğitim Kültür ve Spor Komisyonu üyelikler, Encümen Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini üstlendim.
2010 yılında Sürekli Eğitimi ve Kişisel Gelişimi Destekleme Derneği Kurucu Başkanlığını üstlendiğim derneği kurarak; o günde bu güne halen daha toplumsal eğitimi esas alan bu derneğin başkanlığını yürütmekteyim.
2014 yerel seçimlerinde; İzmir Büyükşehir ve Selçuk Meclis üyesi olarak seçildiğim gibi; 2014’ten bu yana Selçuk CHP Meclis Grup Başkan Vekilliğini ve Grup Sözcülüğünü devam ettirmekteyim. Ayrıca 2014 yılından bu yana İzmir Büyükşehir Meclisinde Denetim Komisyon Üyeliği, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Divan Katipliği görevlerini ifa etmekteyim. Yine Selçuk Meclisinde ise; Hukuk Komisyon Başkanlığı, İmar Komisyon Üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini devam ettirmekteyim.
2007 yılında Vasıf Gökhan Sengel ile evlendim ve 2012 doğumlu Nefes Sengel isminde bir kızımız oldu.
 Basın Odası
Galeri
Basında Biz
©2019 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz