Filiz Ceritoğlu SENGEL > CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI

1981 yılında İzmir'de doğdum İlk, orta ve lise eğitimini Selçuk'ta tamamladım. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve Özel Hukuk alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladım. Üniversite eğitimimin ardından Türk Patent Enstitüsünün açtığı sınavlara girerek Marka ve Patent Vekilliği hakkını kazandım. 

2007 yılında kendi memleketim olan İzmir'in Selçuk ilçesine İstanbul’daki eğitim hayatımı tamamlayıp; iş deneyimi sağladıktan sonra taşınarak büromu açmış ve 2007 yılından itibaren Selçuk'ta avukatlık mesleğini serbest çalışarak ifa etmekteyim.

2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisine üye olarak başladığım siyasi yaşantıma Mart 2009 yerel seçimlerinde Selçuk Belediyesi meclis üyesi olarak seçildim.

2009-2014 yılları arasında kesintisiz olarak Selçuk Belediye Meclisi Divan Katipliği, Hukuk Komisyonu, AB Komisyonu, Spor, Eğitim ve Kültür Turizm Komisyon üyeliklerinde bulundum.

Yine 2010-2012 yılları arasında Selçuk Belediyesi Encümen üyeliği görevini üstlendim.

Mart 2014 tarihli yerel seçimlerde Selçuk ilçe örgütü içinde yapılan eğilim yoklaması sonucunda meclis üyesi adayları arasında 1. çıkmam neticesinde 1. sıra meclis üyesi olarak; İzmir Büyükşehir Meclis üyesi ve Selçuk Meclis üyesi olarak siyasette aktif olarak devam ettim.

Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP Selçuk Belediye Meclis Grubunun, Grup Başkan Vekilliği ve Grup Sözcülüğü görevini kesintisiz olarak yapmaktayım. Ayrıca Selçuk Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, İmar Komisyonu üyeliği, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu üyeliği Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Başkanlığı görevlerini devam ettirmekteyim.

Mart 2014 itibariyle İzmir Büyükşehir Meclis üyeliği görevini ifa ederken; Meclis Divan Katipliği, Hukuk Komisyonu üyeliği ve Denetim Komisyonluğu üyeliklerini devam ettirmekteyim.

Mart 2009 seçimlerinden itibaren her seçim döneminde Selçuk İlçe Teşkilatı ve İzmir İl Teşkilatı Hukuk Komisyonunda yer alarak; seçim güvenliği konusunda hizmet vermiş bulunmaktayım.

Ayrıca Oy ve Ötesi Platformuna da seçim güvenliği noktasında destek çalışmalarını bir fiil yürütmüş bulunmaktayım. Basın Odası
Galeri
Basında Biz
©2019 Filiz Ceritoğlu SENGEL. All Rights Reserved
Designed by Konseptiz